SICAKTAN BUNALAN HAYVANLARIN İMDADINA KARATAY BELEDİYESİ YETİŞİYOR


Konya'nın ilk ve tek Hayvanat Bahçesi ve İç Anadolu Tedavi Rehabilitasyon Merkezi olan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi sıcak havalarda hayvanları atomizerli su fıskiyeleri ve buzlu meyvelerle serinletiyor. Sıcağın etkilerinden havuza girerek ve buzlu meyve yiyerek korunan ayılar, fıskiyelerin altında serinleyen ala geyikler ve kaplanlar çocukların ilgi odağı oluyor. Hayvanat bahçesi sakinlerinin yanı sıra sokak hayvanları için de vitamin, mineral ve amino asit takviyeli su ve mamaların beslenme noktalarına bırakılıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi yetkilileri sıcak havaların insanlar gibi hayvanlar üzerinde de olumsuz etkilere neden olabileceğini belirterek; kafeslere yerleştirilen atomizerli fıskiyeler, koruma düzeyi arttırılmış gölgelikler ve gıda takviyeleriyle hayvanların sıcaktan korunduğunu vurguladılar. Yetkililer sokak hayvanlarının da unutulmadığını belirterek, 34 besleme istasyonuna düzenli olarak su ve mamanın yanı sıra vitamin ve mineral takviyeleri konularak sıcak stresini azaltmaya çalıştıklarını söyledi.

Vatandaşlara da kapılarının önüne bir kap su ve mama koyarak sokak hayvanlarına yardımcı olmalarını isteyen yetkililer herkesi duyarlı olmaya davet ettiler.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar