Koreli çiftçiler Konya'da Bozkırlı çiftçinin bahçesini inceledi.


Tarım Bakanlığının Gelişmiş alternatif Tarımı araştırma projesi kapsamında başkent Seul'den gelen çiftçi kafilesi Konya'da bir bahçede incelemelerde bulundu.

Tarım Bakanlığının Gelişmiş alternatif Tarımı araştırma projesi kapsamında çiftçi değişimi ve yerinde eğitimler kapsamında ülkemizde gerçekleştirilen ziyaretlerde Seul'lu 32 çiftçi Konya'da Bozkır Kuşçalı çiftçi Mehmet Ali Palabıyık'a ait 16 dekarlık bahçede incelemelerde bulundu.

Konyalı üretici Palabıyık Koreli çiftçilerin bahçelerini ziyaret etmelerinden dolayı memnuniyetini belirterek "Tarım Bakanlığımız tarafından düzenlenen bir proje kapsamında Seul şehrinden çiftçilerimizin bahçemizde incelemelerde bulunması ve bilgi paylaşımında bulunmamız bizi mutlu etti.

Konya'nın Meram ilçesine bağlı Alakova mahallesinde yer alan 16 dekarlık bahçemizde Şeftali, Kiraz, Vişne, Elma, Ayva, Armut, Ceviz, Badem, Erik ve üzüm cinsinden 750 ağaçlı bahçemizde tarımsal üretim gerçekleştiriyoruz. Bu ürünlerimizide yerel imkanlarla tüketicilerimize ulaştırıyoruz.

Mevsim itibariyle hasatın kaldırıldığı bir zamanda gerçekleştirilen ziyarette yerli mahsüllerimizi dalından sergileyemesekte elimizden geldiğince Seul'lu çiftçilerimizle güzel bir bilgi paylaşımı etkinliği gerçekleştirdik.  Böylesi bir Ulusal projede bahçemizin ziyaret kapsamına alınması bizleri mutlu etti.

Rehber eşliğinde gerçekleştirilen ziyarette açıklamalarda bulunan Seul'lu çiftçi Khukan Chai "Ülkemizde ki Tarımın geliştirilmesi için gelişmiş tarım alternatiflerini incelemek çıktığımız bu güzel etkinlikte Türkiye'de çok çeşitli tarım metotlarını ve yerel  teknikleri görme şansı yakaladık.

Özellikle Türk çiftçisinin gittiğimiz her etkinlik alanında gösterdiği misafirlik bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bu gibi etkinliklerle farklı alternatifleri yerinde görebiliyoruz" dedi.

Bahçede incelemelerde bulunan çiftçiler incelemeler sonrasında hatıra fotoğrafı çektirildi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar