Kenevir Çalıştayı Düzenleniyor.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
Kenevir Çalıştayı Düzenleniyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Selçuk Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen 'Konya Kenevir Çalıştayı'nda, kenevir bitkisi ve kullanım alanları masaya yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dikkatleri üzerine çektiği Kenevir Bitkisi için toplumsal farkındalık ve kullanım alanları konularında önemli adımlar atılmaya başlandı. Türkiye'de Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 'Kenevir Yetiştiriciliği ve Kontrolü' hakkındaki yönetmeliği ile izne tabi kültür bitkisi statüsünde yer alan ve henüz 19 ilde ekimi yapılabilen Kenevir bitkisi için Konya'da önemli bir Çalıştay düzenleniyor.

Konya Sanayi Odası (KSO), Konya Ticaret Odası (KTO) ve Konya Ticaret Borsasının da (KTB) destek verdiği 'Konya Kenevir Çalıştayı' 22 Şubat 2019 Cuma günü saat 14:00'de KTB Toplantı Salonunda yapılacak. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Endüstri Bitkileri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem'in moderatörlügünü üstlendiği çalıştayda 'Kenevir Bitkisinin Genel Kullanım Alanları', 'Endüstriyel Kullanımı', 'Enerji Bitkisi Olarak Değeri', 'Tıbbi Alanda Kullanımı', 'Konya'da Kenevirin Yetiştirilme İmkânları', 'Türkiye'de ve Konya'da Kenevir Yetiştiriciliğinin Yeri' ve 'Ülke ve Bölge Ekonomisine Katkıları' konuları masaya yatırılacak.

 

Tek oturumda gerçekleşecek çalıştaya, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neşet Aslan, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Aytaç, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Yaldız, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ereğli Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hidayet Oğuz'da konuşmacı olarak katkı sağlayacak.

        
Bu Haber 44 Defa Okundu.
 Haberler Kenevir Çalıştayı Düzenleniyor. Kenevir Çalıştayı Düzenleniyor.KOP ve Kalkınma Ajansları Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısı KOP ve Kalkınma Ajansları Koordinasyon ve İşbirliği ToplantısıYÖK'ten 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi' YÖK'ten 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi'Tüm Haberler
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
 EBYS
 KOP Webmail
Tüm Hakları T.C. KOP BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI'na aittir. © 2016
ROK

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar