YARALI ŞAHİN EMİN ELLERDE


Doğada yaralı halde bulunan 'Şahin' Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi Rehabilitasyon Merkezinde tedavisi tamamlandıktan sonra doğaya salınarak özgürlüğüne kanat çırpacak

Konya'nın ilk ve tek Hayvanat Bahçesi olan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi, İç Anadolu'nun vahşi yaşam rehabilitasyon merkezi olma özelliğini de taşıyor. Orman Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından kanadından yaralı olarak bulunarak tedavi edilmek üzere Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne getirilen şahin Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimleri tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonlar sayesinde tekrar uçmaya hazırlanıyor.

 

  Karatay Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimleri, 2018 yılının ilk 4 ayı içerisinde doğada yaralı halde bulunarak rehabilitasyon için hayvanat bahçesine getirilen 28 vahşi hayvanın tedavilerinin gerçekleştirildiğini belirtti. Veteriner hekimler tedavi süreci tamamlanan hayvanların tekrar doğaya bırakılarak vahşi yaşamın dengesinin korunması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü dile getirdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar