DOĞAYA YEŞİLBAŞ ÖRDEK BIRAKILDI


Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi ekipleri ve 8.Orman Bölge  Müdürlüğü yetkilileri yaban hayatın korunması ve geliştirilmesine katkı sağlamak için 75 ördeği doğa ile buluşturdu

Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesinde üretilen 75 adet Yeşilbaş ördek 8.Orman Bölge Müdürlüğü'nce Anadolu Yaban Koyunu alanı olan Konya Bozdağ Milli Parkı'ndaki Suni Gölet'e salınarak doğaya kazandırıldı. Yeşilbaş yaban ördeklerinin Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde yetiştirildiğini ifade eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, amaçlarının yaban ördeklerinin doğal ortamlarında koruyarak insanların ve hayvanların doğal güzelliklerden faydalanmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Başkan Mehmet Hançerli, yaptığı açıklamada, yaban hayatı geliştirmek ve biyolojik çeşitliliği artırmak için Konya 8.Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte yürütülen çalışmalar kapsamında, hem erkek hem de dişilerin bulunduğu 75 yeşil başlı ördeğin gölete bırakıldığını söyledi.

Ördekler için doğal üreme merkezi olacak

Göl ve göletlerde ördek popülasyonunun desteklenmesi, eko sisteminin canlı tutulmasını hedeflediklerini belirten Başkan Hançerli, gölete bırakılan ördeklerin korunarak en az bir kez üremelerinin sağlanması gerektiğine dikkati çekti. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli göletlerin, ördekler için doğal bir üreme merkezi olacağını aktararak, "Biz Karatay Belediyesi olarak böyle güzel projelere destek olmaya devam edeceğiz. Yeşil başlı ördeklerin burada gelişmesi ve çoğalması bizim için bir görevdir. Orman Bölge Müdürlüğümüzle uyum içerisinde çalışıyoruz. Bölge Müdürlüğümüze yapmış oldukları bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederim." diye konuştu.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar