DOLUNUN VERDİĞİ ZARARI YERİNDE İNCELEDİLER


Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ve Ereğli İlçe Tarım Müdürü Orhan Soylu önceki gün Belkaya, Kutören ve Taşbudak mahallelerinde yaşanan dolu felaketi sonrası bölgede incelemelerde bulunarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Ereğli Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran: "Dün bir afet yaşadık ve bugün Belediye Başkanımız ve İlçe Tarım Müdürümüzle birlikte bölgede araştırma yapmak, yerinde incelemek istedik. Üzülerek gördük ki üreticilerimizin çoğu tarım sigortası yaptırmamış. Buradan üretici vatandaşlarımıza sesleniyorum tarım sigortanızı yaptırın böyle sorunlarda zararınızı en aza indirirsiniz. Dolu afeti yaşayan mahallelerimize geçmiş olsun." dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven: "İlçemize bağlı Belkaya, Kutören ve Taşbudak Mahallelerimizde dolu afeti yaşandı. Zarar oranı bir hayli yüksek %80 hatta bazı yerlerde %100'ü buluyor. Bu konuyla ilgili Tarım Müdürlüğümüz de incelemelerini yaptı, raporları hazırlayacak ve ilgili birimlere iletilecek. Zararın giderilmesine yönelik alınacak kararların ve gelişmelerin titizlikle hep beraber takipçisi olacağız. Ancak özellikle dolu gibi bazı afetlerin görülebildiği bu bölgelerde vatandaşlarımızın tarım sigortalarını yaptırmaları gerekmektedir. Böyle afetler öngörülemiyor ama sigorta yapıldığında Devletimiz TARSİM adını verdiğimiz %50 sigorta imkanı sağlıyor. Tüm vatandaşlarımıza sigortalarını yaptırmalarını öneriyor, geçmiş olsun diyorum. Allah(cc) bizleri daha büyük afetinden korusun." dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar