SANAYİ ÇALIŞANI GENÇLER 1071 FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURDU


Selçuklu Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde sanayi çalışanı gençler 1071 fidanı toprakla buluşturdu.

Selçuklu Kent Konseyi gerçekleştirdiği birbirinden farklı etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık oluşturmaya ve üniversite öğrencileri, sanayi çalışanı gençler gibi farklı sosyal gruplardan gençleri bir araya getirmeye devam ediyor. Sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyen Selçuklu Kent Konseyi, Çalışan Gençler Komisyonu ve sanayi çalışanı gençlerle birlikte fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Aşağıpınarbaşı Mahallesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte 1071 fidan toprakla buluştu.


Selçuklu Kent Konseyi tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla, Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Enes Koç, Aşağıpınarbaşı Mahalle Muhtarı Hasan Kilci, Yukarıpınarbaşı Mahalle Muhtarı Mıstık Alım, Selçuklu Belediyesi meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ve çok sayıda sanayi çalışanı geç katıldı.


Selçuklu Kent Konseyi olarak farkındalık oluşturmak adına önemli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Selçuklu Kent Konseyi Başkanı Abdullah Yayla, "Daha yeşil ve daha güzel bir Konya için çalışan Selçuklu Belediyemiz öncülüğünde, Çalışan Gençler Komisyonu olarak bugün 1071 fidanı toprakla buluşturuyoruz. Ülkemiz 2071 hedeflerine adım adım ilerlerken bizden sonraki neslimiz dikmiş olduğumuz fidanların büyüyecek olan çınarların gölgesinde bizleri yad ederler. Bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Selçuklu Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay'a teşekkür ediyoruz" dedi.


Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin çok önemli faaliyetler yürüttüğünü söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz özellikle Ali Okutan Sanayi Sosyal Tesisimizde sanayide çalışan arkadaşlarımızla çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriyorlar. Bugünde çok hayırlı bir iş için bir araya geldik. Aşağı Pınarbaşı ve Yukarı Pınarbaşı Mahallelerimizin beraber kullanabileceği bir fidan dikimi etkinliğindeyiz. Gençlerimiz geçmişten aldıkları mesajla bugün 1071 fidanı toprakla buluşturacaklar. İnşallah burada diktiğimiz ağaçların orman olduğunu ve altında insanların, hayvanların, kuşların faydalandığına şahitlik edeceğiz. Gençlik Meclisindeki arkadaşlarımıza hem ağaç dikme konusunda gösterdikleri hassasiyetten hem de bu işi anlamlı bir hale getirip 1071 fidan dikmeyi düşünmüş olduklarından dolayı teşekkür ediyorum. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.


Ali Okutan Sosyal Tesislerinde sanayi çalışanı gençlerle birlikte önemli işlere imza atıklarını ifade eden Başkan Altay, bu tür projelerin artarak devam edeceğini söyledi.


Yapılan konuşmaların ardından protokol üyelerinin katılımı ile sanayi çalışanı gençler 1071 fidanı toprakla buluşturdu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar