KONYA TROPİKAL KELEBEK BAHÇESİ YAZ UYGULAMASINA GEÇTİ


·Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan ve şehrin önemli turizm noktalarından biri haline gelen Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, yaz saati uygulamasına geçti.

·Yaz saati uygulamasına geçilen bahçede açılış saati 09.30, kapanış ise 18.00 olarak değiştirildi.

Selçuklu Belediyesi tarafından ülke turizmine kazandırılan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, ayda 40 bin ziyaretçisi ile önemli mekanlardan biri haline geldi. Yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret rotasının başında yer alan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'nde, yaradılışın mucizesi olan farklı türlerden binlerce kelebek uçuyor. Bahçe, kelebeklerin yanı sıra 98 türde 20 bin bitki ile ziyaretçilerine bozkırın ortasında tropikal bir bahçe sunuyor.

Konya'nın önemli turizm noktalarından biri haline gelen Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'nde yaz günlerine girilmesiyle birlikte açılış ve kapanış saatleri değişti. Yaz uygulamasına geçilen bahçede açılış saati 09.30 olurken son ziyaretçi alımı 17.30 olacak ve bahçe 18.00'de kapanacak.


Ziyaretçi ve tur operatörlerinden gelen istek üzerine ziyaret saatlerinin değiştiğini ifade eden yetkililer, kelebeklerin güneş ışığına bağlı olarak uçuş yeteneklerinin arttığını ve ziyaretlerinin özellikle öğle saatlerinde daha keyifli hale geldiğini söylediler.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar