KARATAY BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİNİN YENİ MİSAFİRİ İLE TANIŞTINIZ MI?


​Karaman'ın Ermenek İlçesinde vatandaşlar tarafından bir ağılda beslenme eksikliği nedeni ile güçten düşmüş olarak bulunan yavru vaşak, Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi veterinerlerine tedavi ve rehabilitasyon için getirildi. Vaşağa renginden dolayı karamel ismi konuldu. Yetişkin bir kedi büyüklüğünde olan karamel, sivri kulakları ve sempatik tavırları hayvanat bahçesinde ziyaretçilerini bekliyor.

Konya'nın ilk ve tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi; aynı zamanda İç Anadolu Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak görev yapıyor. Doğal yaşamda çeşitli sebeplerle yaralanan vahşi hayvanlar duyarlı vatandaşların, derneklerin ve kurumların katkılarıyla Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü'nün deneyimli ve uzman veterinerlerine tedavi ve iyileştirme için emanet ediliyor.

Vahşi hayvanlar tedavi süreçlerinin tamamlanmasının ardından uzman veteriner hekimler tarafından doğada hayatta kalabilecek beceri ve yetiye ulaştıklarına kanaat getirilir ise doğal yaşam alanlarına bırakılıyor. Eğer bu yetiye kavuşamazlarsa bakımları sürüyor. Şahinlerin, kartalların, atmacaların, şahinlerin, puhuların, baykuşların, tilkilerin ve kurtların rehabilitasyon ve tedavi süreçleri devam ediyor.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar