SELÇUKLU’DA KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELLİ OLDU


​Selçuklu İlçesi'nde kurban satış ve kesim  yerleri belli oldu. Selçuklu Kaymakamlığı'nda toplanan 2016 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurban satış ve kesim yerlerini tespit etti. Selçuklu Belediyesi, belirlenen noktalarda gerekli düzenleme ve hazırlıkları tamamladı. Kurban satış noktası vatandaşların alışverişini sorunsuz yapması için hazır hale getirildi.


Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıkları tamamlayan Selçuklu Belediyesi, Bosna Hersek Mahallesi, Aliye İzzet Begoviç  Caddesi üzerinde bir bölgeyi hayvan satış yeri olarak belirledi.  Satış bölgesinde hayvanların tamamına pazara giriş alanında hem gebelik hem de yaş kontrolü yapılacak. Ayrıca vatandaşlarımızın aldıkları kurbanlık hayvanlarla ilgili şüpheye düşmeleri durumunda da ücretsiz olarak veterinerlik hizmetleri sunulacak.
Selçuklu Belediyesi ayrıca tüm pazar alanlarını kurban kesim alanı olarak belirledi.


Selçuklu Belediyesine bağlı zabıta ve sağlık ekipleri kurban satış yerlerinde  gerekli önlemleri alarak kurban bayramına kadar satış yerlerinde hizmet verecek. Ayrıca 6 veteriner hekim de 3 vardiya halinde 24 saat boyunca kurban satış yerlerinde kurbanlık alacak vatandaşlara bayramın birinci gününe kadar hizmet verecek.

Kesim yeri olarak belirlenen noktaların üzerinin kapatıldığı, çadırlarla kapatılan kurban kesim yerlerinde, kurbanların rahat kesimi için askılıkların bulunacağı, ayrıca Selçuklu Belediyesi tarafından kurban kesim noktalarında vatandaşlara etlerini ve atıklarını koymak üzere poşet de dağıtılacağı belirtildi.


Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonunca kararlaştırılan kurban satış ve kesim yerleri şöyle;

 

Kurban Satışi Yeri

- Bosna Hersek Mahallesi, Aliye İzzet Begoviç Caddesi üzeri

 

Kurban Kesim Yerleri

- Dumlupınar Mah. Dumlupınar Semt Pazar Yeri

- Şeyh Şamil Mah. Binkonut Kapalı Pazar Yeri

- Bosna Hersek Mah. Bosna Hersek Pazar Yeri

- M.Akif Mah. Özalkent Semt Pazar Yeri

- Işıklar Mah. Fatih Sultan Mehmet Pazar Yeri

- Nişantaşı Mah. Seyit Onbaşı Semt Pazar Yeri

-Akşemsettin Mah. Akşemsettin Semt Pazar Yeri

-Yazır Semt Pazarı

-Sakarya Semt Pazarı

-Aydınlıkevler Semt Pazar

-Sancak Semt Pazarı

-Hocacihan Semt Pazarı

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar