​Bahri Dağdaş Tarıma Yön Veriyor


Tarımın Kılavuz Kaptanı

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı'nın ziyaret ettiği, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Fatih Özdemir, tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve kalkındırılmasında, Enstitünün yapmış olduğu kurumsal ve bilimsel araştırmaların tarım ve hayvancılığa yön verdiğini söyledi.

BASINA İHTİYACIMIZ VAR

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Konya İl Müdürü Cemil Paslı, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Fatih Özdemir'i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Paslı konuşmasında, kamu kurumlarının gerçekleştirdiği hizmetlerin kamuoyuyla paylaşılması noktasında, basın-yayın kuruluşlarının desteğine her zaman ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, zengin çeşitliliğiyle Konya'nın bu anlamda şanslı iller arasında olduğunu söyledi. Ülke tarımının kalbinin attığı Konya'da, sürdürülebilir bir tarımsal kalkınma reformunun sağlanabilmesi bakımından iyi tarım uygulamalarının yanı sıra, çiftçi eğitiminin de önemine değinen Paslı, İl Müdürlüğü olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söylerine ekledi.

TARIMIN KILAVUZ KAPTANI

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Enstitü Müdürü Fatih Özdemir ise konuşmasında: Türkiye'de ve dünya pazarlarında ihtiyaç duyulan, güvenilir gıda ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliğin yanında, gerek tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımı, gerekse kırsal alanda yaşam standartlarının yükseltilmesi noktasında, ulusal ve uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla Bahri Dağdaş'ın öncü kuruluşlar arasında yer aldığını ifade etti. Enstitünün yapmış olduğu kurumsal ve bilimsel araştırmaların tarım ve hayvancılığa yön verdiğinin altını çizen Özdemir, Bahri Dağdaş'ın tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ve kalkındırılmasında kılavuz kaptan görevini üstlendiğini de sözleri ekledi.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar