SOKAK HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKILDI


​Sokak hayvanlarının soğuk havalarda yiyecek sıkıntısı yaşamaması için bir dizi önlem alan Karatay Belediyesi, olumsuz hava koşullarından etkilenen hayvanların beslenmeleri için doğaya yem bıraktı.

Konuyla ilgili bilgi veren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Karatay'ın muhtelif mahallelerinde şu an da 24 adet köpek, 12 adet otomatik kedi beslenme istasyonu ve 200 adet kuş evi bulunduğunu ifade etti. Haftanın belirli günlerinde doğadaki canlılar için beslenme yapıldığını belirten Başkan Hançerli, karlı havalarda yem bulamayan kuşların beslenmesi için özellikle kapalı Pazar Market gibi alanların tercih edildiğini söyledi. Haftalık 1,5 ton köpek maması, 150 kg. kedi maması kullanıldığını dile getiren Başkan Mehmet Hançerli, kuşlar için kışlık 1,5 ton buğday hazırlanarak dağıtılmaya başlandığını kaydetti.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, doğaya ve çevreye sahip çıkılması gerektiğinin altını çizerek doğadaki canlıların sahipsiz olmadığını, Karatay Belediyesi olarak her zaman ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Vatandaşlarımızın da kapı önlerine bir kap yemek bırakarak kedi ve köpekler ile  cam önlerine ekmek kırıntısı ve  buğday bırakarak kuşları besleyebileceklerini ve soğuk kış günlerinde doğadaki canlıların hayatlarını idame ettirmelerine katkı sağlayabileceklerini sözlerine ekledi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar