BÜYÜKŞEHİR'DEN SEYDİŞEHİR'E TARIMSAL DESTEK


​Büyüklüğü 2 dekarı (2.000 m²) yi geçmeyen alanlardaki bazı ürünler için, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, küçük üreticiye destek verilecek.

Kırsal kalkınma çalışmaları hakkında bilgi veren Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 6360 Sayılı Büyük Şehir Yasası ile belde ve köylerin Seydişehir'in birer mahallesi ve hizmet alanının kapsamına girdiğini hatırlatarak, çiftçilerin sorunları olan üretimin artırılması, pazarlanması ve kalkınması ile ilgili ciddi çalışmalar yürütüldüğünü dile getirdi.

Belediye olarak bu tür sorunları takip etmek ve üreticilere yardımcı olabilmek için Kırsal Hizmetler Müdürlüğü oluşturulduğunu ifade eden Başkan Tutal, bu tür çalışmalardan biri olan küçük üreticilerin desteklenmesi ile ilgili ilk çalışmayı basın mensuplarıyla paylaştı.

Başkan Mehmet Tutal, "Bu ürünlerle ilgili olarak küçük çaplı üretim yapan hemşerilerimiz; destekleme alabilmek için 31 Ocak 2015 tarihine kadar Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı'na başvurabilecekler. Başvuru belgeleri ise Büyükşehir Belediyesi'nin www.konya.bel.tr internet sayfasında yer alıyor. Vatandaşlarımızın talep etmesi durumunda ise Seydişehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü de destek verecek." Dedi.


Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar